Ağ ve Güvenlik Sanallaştırma

NSX, sanal makinenin operasyonel modelinin ağ yapıları için de kullanılmasını sağlayan, VMware’in yazılım tanımlı veri merkezi (Software Defined Data Center – SDDC) modelinde kullanılan ağ sanallaştırma platformudur. NSX ile ağ fonksiyonları (anahtarlama, yönlendirme, güvenlik duvarı) hipervizöre gömülü bir şekilde tüm veri merkezi yapısında dağıtık olarak sağlanır. Bu model ile sanal ağlar ve servisler için bir platform gibi çalışan “Network Hypervisor” katmanı elde edilir. Aynı sanal makineler gibi, altyapıyı oluşturan fiziksel donanımlardan tamamı ile bağımsız şekilde, sanal ağ topolojileri tanımlanır ve yönetilir. NSX, tüm ağ modelini, yalnızca yazılım katmanını kullanarak, tekrar tekrar oluşturabilir. En basitten karmaşığa kadar farklı ağ topolojilerinin saniyeler içerisinde ayarlanmasını sağlar. Böylelikle BT yöneticileri çok farklı karakteristiklere sahip ağları, birçok servis kombinasyonuna ve çok daha üst güvenlik seviyesine sahip bir şekilde hayata geçirir.

NSX’in Faydaları

NSX, sanallaştırılmış ağlarda mikro-segmentasyon yapabilmeniz sayesinde iş yükünün ayrıntılı şekilde güvenliğini sağlar, hassas sistemleri izole eder ve uyumluluk riskini ve kapsamını azaltır. PCI DSS, HIPAA, FedRAMP, SOC, CJIS, DISA STIG ve benzeri birçok yönetmelikle uyumlu operasyonları sağlamak ve göstermek için NSX’i kullanılır.

Bir uygulamayı oluşturan sanal iş yükünün içinde çalışacağı ağ topolojisinin tanımlanması ve iletime başlaması süresi günlerden saniyelere düşer.

Fiziksel Ağ topolojisi ve donanımlardan bağımsız olarak iş yükleri oluşturulur ve yine fiziksel, coğrafik sınır tanımadan dinamik bir şekilde taşınabilir.

Ekosistem içerisindeki üçüncü parti çözümleri ile gelişmiş güvenlik ve ağ servisleri sağlanabilir.

NSX, mantıksal anahtarlama, yönlendirme, güvenlik duvarı, yük dengeleme, VPN, kalite servisleri ve izleme yeteneklerine sahip, uçtan uca bütünlüğü sağlayan, mantıksal ağ bileşenleri ve servisler sağlar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.
İLETİŞİME GEÇİN
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Twitter
DataMarket1992
@DataMarket1992
126 Takip Edilen
383 Takipçi
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuri… https://t.co/ZkV7kjzdKL
  • Teams Phone System alanındaki yetkinliğimizi uzman ekibimizle bir adım daha ileriye taşıyoruz. … https://t.co/exQ7w8ZYPx
  • Bu ödülleri kazanmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortağımız Dell Technologies ekibine teşekkür ederiz.
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi