Compass IoT Suit Platformu ile Sektöre Kazandırılmak İstenen Nedir?

Finans, telekomünikasyon, perakende, enerji, kamu ve üretim sektörlerinden birçok önemli referansı olan Data Market, sunduğu kurumsal çözümlerle müşterilerine esneklik, iş sürekliliği ve verimlilik kazandırıyor.

Tam da bu vizyon ile geliştirmiş olduğumuz %100 yerli bir Data Market çözümü olan Compass IoT Suit platformu ile endüstri sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. Compass IoT platformu, Connected and Smart ve Endüstri IoT platformları olmak üzere iki temel çözümden oluşuyor. Biz Data Market olarak bu ürünlerin yazılımını kendi ar-ge ekiplerimiz ile birlikte oluşturduk. Yerli ve milli çözüm üretmek ilkesi ile çıktığımız bu yolda ekosisteme kazandırdığımız katma değerli bir platform olduğunu düşünüyoruz.

İşin teknik altyapısına bakacak olursak donanımsal olarak da izlemeye çalıştığımız makine tiplerine bağlı olarak iki farklı yöntemimiz bulunmakta. Burada ya belli başlı iş ortaklarımız ile donanım için çalışıyoruz ya da teksas instrument üretimi olan sensör ve gatewayleri oemleyip bunları müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

Donanımsal olarak çeşitli iş ortaklarımız veya oemlediğimiz cihazlar var ama yazılımın alt platformu data market ar-ge ekibi tarafından yazılır. Bu anlamda yazılım ve platform sunan başkaca birçok firma var. Ancak bunların içerisinde bizim yerli bir çözüm olmamız ve platform altyapısını oluşturuyor olmamız bizi rakiplerimizden bir adım öne taşıyor. Aynı zamanda biz ürettiğimiz çözümü geliştirmekten çok, kullanıcının istediği doğrultusunda özelleştirmekten yana bir yaklaşım içerisindeyiz. Dolayısıyla bu özelleştirme çalışmaları haliyle geliştirmeden çok daha kısa sürüyor ve bu kısa süre içerisinde müşterilerimiz makinelerin cihazlarını izlenebilir hale getirebiliyor. Modem makinelerinden verileri alıp bunları bizim platformumuz üzerinde gözlemleme imkanını sunuyoruz.

25 yıllık tecrübe ile geliştirdiğimiz çözümleri deneyimlemek isteyen, yerli ve milli çözüm ilkesini benimsemiş ve kişiye özel çözüm arayan tüm müşterilerimizi Data Market bünyesinde ağırlamayı çok isteriz. Data Market olarak makine ve cihazlarınızın kısa sürede entegrasyonlarının yapılarak izlenebilir hale gelmesini istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Selvihan Korkmaz

Özel Çözümler ve İş Geliştirme
Kurumsal Mimari ve İş Çözümleri

Önceki İçerik

What Has Data Market Brought into the Ecosystem with the Domestic and National Solutions it Produces?

Sonraki İçerik

Compass IoT Suit Makine Üreticilerine ve Son Kullanıcıya Ne Vadediyor?

Twitter
DataMarket1992
@DataMarket1992
126 Takip Edilen
383 Takipçi
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuri… https://t.co/ZkV7kjzdKL
  • Teams Phone System alanındaki yetkinliğimizi uzman ekibimizle bir adım daha ileriye taşıyoruz. … https://t.co/exQ7w8ZYPx
  • Bu ödülleri kazanmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortağımız Dell Technologies ekibine teşekkür ederiz.
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi