Data Market Ürettiği Yerli ve Milli Çözümler ile Ekosisteme Ne Kazandırdı?

Data Market 27 yıldır sektörde faaliyet gösteren IT kökenli bir firma. 2010’lu yıllardan sonra biraz daha katma değer üretmeye odaklı, operasyonel zeka ve kurumsal etkinliği benimseyen çözümler sunan bir yapıya dönüştü. Bu alanda da çok ciddi bir ar-ge ekibi kurdu. Ar-ge ekibimiz yeni nesil ve gelişen teknolojilere hızlı adapte olmuş, o teknolojiler üzerinde derin yetkinliklere sahip kişilerden ve gruplardan oluşuyor. Biz, pazarın ihtiyaçlarına yönelik en hızlı ve etkin çözümleri kendi ar-ge ekibimizin yetkinlikleri ile geliştiriyoruz.

Tabi bizim tek başımıza ne zaman neyi geliştireceğimize karar vermemiz güç. Bunun için müşterilerimiz ile stratejik iş ortaklıkları kuruyoruz ve bir değer zinciri oluşturuyoruz. Bu değer zinciri, bizim pazardaki ihtiyaçları daha hızlı görmemize, hızlı adapte edecek çözümleri bulmamıza ve bunları çözüm portföyümüze entegre etmemize imkân sağlıyor. Yerli ve milli bir odakla bunu gerçekleştirdiğimiz için ülke içindeki sinerjiyi arttırdığımızı da söyleyebilirim.

2019 yılı içerisinde gerçekleşen ve endüstri dünyasının yoğun katılım gösterdiği Win Eurasia Fuarı bünyesinde yakaladığımız sinerjinin ve iş birliklerinin çok güzel örneklerinden birini yaşadık.  Önemli müşterilerimizden biri bize geldi ve dedi ki; biz aslında şu alanda birlikte çalışıyoruz ama sizin şu ürettiğiniz veri benim şu sektörde sunabileceğim bir değer ve biz nasıl bir iş ortaklığı yapabiliriz. Bu diyalog aslında bize herhangi bir müşterimizin bizimle iş ortaklığı yapabilme esnekliğini sunabildiğimizi gösterdi ve bu bizi oldukça heyecanlandırdı. Doğru yolda olduğumuzu da bir kez anlamış olduk. Ekosistemin değerine inandığımız için bu ekosisteme katkı sağlayacak teknolojik birikimi, kendi ar-ge ekibimiz ile ortaya koyup, sektörel deneyimlerle bunu harmanlayıp dikey fayda yaratan Endüstri 4.0’a adım atmayı ve bu yolda ilerlemeyi kolaylaştıran çözümler sunmayı kendimize görev edindik.

Önder Özturan

Özel Çözümler ve İş Geliştirme Direktörü

Önceki İçerik

What should we consider when purchasing Industry 4.0 and IoT Solutions?

Sonraki İçerik

Compass IoT Suit Platformu ile Sektöre Kazandırılmak İstenen Nedir?

Twitter
DataMarket1992
@DataMarket1992
126 Takip Edilen
384 Takipçi
  • Teams Phone System alanındaki yetkinliğimizi uzman ekibimizle bir adım daha ileriye taşıyoruz. … https://t.co/exQ7w8ZYPx
  • Bu ödülleri kazanmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortağımız Dell Technologies ekibine teşekkür ederiz.
  • Haftaya çok güzel bir haber ile başlıyoruz. @DellTech “2021 Yılın En Yüksek Sunucu Çözümleri” cirosu ve “2021 Y… https://t.co/iZA59lWpm3
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi