Ermetal Microsoft System Center Projesi

Sunucu, client ve servis sayılarının artmasıyla beraber sunucu envanterinin alınması, sunucu izleme, uçtan uca servis izleme, network izleme, kurumsal raporlama, helpdesk ekibinin çok fazla efor sarfederek yaptığı Windows Update ve 3. parti uygulamaların yüklenmesi, güncelleştirilmesi, remote helpdesk gibi çalışmaların işgücünü yıpratması ve SLA sürelerindeki tutarsızlıktan dolayı System Center ürünlerine ihtiyaç duyuldu. Bu ihtiyaçlar kapsamında minimum işgücü ile raporlama, uygulama yönetimi ve helpdesk çalışmalarının yapılmasını isteniyordu. İş, zaman kavramındaki eksiklikleri gideren takibi ve yönetimi kolay olan daha az iş gücü ile stabil çalışabilen bir yapıyla hızlı bir şekilde çözüm üretebilen bir uygulama ihtiyacı ortaya çıktı.

Sektörde amaca yönelik diğer yazılımların incelenmesi sonrasında entegrasyon kolaylığı ve Ermetal’in sistemlerindeki Microsoft ürünlerininin çokluğu karar verilmesini kolaylaştırdı. Tüm yapılarla olan uyumluluğu ve esnekliğinden dolayı Microsoft System Center ürünleri tercih edildi.

System Center Configuration Manager 2012 R2 versiyonuyla gelen yenilikler iş yükünü daha da hafifletecekti. Kullanılmakta olan sistemlerde izlenilebilirlik, performans yönetimi ve yönetimsel raporlama ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla System Center Operations Manager 2012 R2 ürününe karar verildi.

0
Erkan Yaman
Ermetal IT Müdürü
400 kullanıcı ve 50 sunucu bulunan bir ortamda sistemelrin yönetilmesi için bir yazlım çözümüne ihtiyacımız oldu, son teknolojiyi kullanma amacında olan Ermetal Şirketler Grubu olarak bir yazılım arayışına girdik ve kullandığımız yazılımlara entegre olabilmesi adına seçimimizi Microsft Sytem Center ürün ailesinden yana yaptık.

Fayda

  • Uzak erişim, uygulama dağıtımı, envanter yönetimi gibi özelliklerle öncelikle BT destek çalışanları tarafında ciddi işçilik kazanımları elde edildi.
  • Tek konsol üzerinden sunucu, altyapı ve servisleri izleyip raporlayabilen bir yapıya kavuşuldu.

Durum

Sistemlerin tek bir merkezden yönetilmesi, minimum işgücü ile raporlama, uygulama yönetimi ve helpdesk çalışmalarının yapılması isteniyordu.

Çözüm

Tüm yapılarla olan uyumluluğu ve esnekliğinden dolayı Microsoft System Center ürünleri tercih edildi.

PDF Olarak İndir

Başarı hikayemiz hakkında daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? Öyleyse PDF versiyonunu inceleyebilirsiniz.

Kullanılan Teknolojiler

Microsoft Sytem Center

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.
İLETİŞİME GEÇİN
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Twitter
DataMarket1992
@DataMarket1992
126 Takip Edilen
384 Takipçi
  • Teams Phone System alanındaki yetkinliğimizi uzman ekibimizle bir adım daha ileriye taşıyoruz. … https://t.co/exQ7w8ZYPx
  • Bu ödülleri kazanmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortağımız Dell Technologies ekibine teşekkür ederiz.
  • Haftaya çok güzel bir haber ile başlıyoruz. @DellTech “2021 Yılın En Yüksek Sunucu Çözümleri” cirosu ve “2021 Y… https://t.co/iZA59lWpm3
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi